НовостиЕтикет різних країн світу

Етикет різних країн світу

25 Октября 2015
25 Октября 2015

Етикет різних країн світу

Подорож за кордон завжди дарує нам нові відкриття, нові почуття, а якщо пощастить, то й нових друзів. Всім відомо, що завоювати довіру і повагу можна, неухильно дотримуючись головного правилом поведінки в чужій країні: поважати господарів й гідно представляти свою батьківщину.

Вирушаючи до іншої країни, необхідно познайомитися з її традиціями і звичаями. Це не тільки корисно (бо допоможе вам уникнути незручних ситуацій), але цікаво і пізнавально. Судіть самі.

В Англії, наприклад, величезне значення приділяється формальностям. Вони дотримуються в усьому: в листуванні, при знайомстві, за столом і т.д. Не слід, наприклад, звертатися до кого-небудь по імені, якщо ви не отримали від нього спеціального на те дозволу. Говорити з англійцем про справи після закінчення робочого дня вважається поганим тоном. За столом не можна звертатися до незнайомих людей, якщо ви їм не представлені, а також класти руки на стіл. Цілувати руку жінкам і обмінюватися рукостисканнями з чоловіками не прийнято.

У Франції слід пам’ятати, що предметом національної гордості вважається французька кухня. Сміливо можете вихваляти будь-яку страву або напій. Залишати їжу на тарілці не прийнято, а якщо вам захочеться підсолити страву по своєму смаку, знайте, що це може бути розцінено як неповага до господарів. Найбільш влучними темами для застільної бесіди можуть бути вистави, виставки, книги, туристичні визначні пам’ятки міста і країни. Якщо ви, вирушаючи в гості, вирішите піднести господині дому квіти, пам’ятайте, що білі квіти і хризантеми у Франції вважаються символом скорботи.

У Німеччині особливу увагу звернуть на вашу пунктуальність. Пунктуальність і сувора регламентація позначаються скрізь. Німці мають звичку розписувати як ділове, так і приватне життя по днях і по годинах. Запрошення в гості є знаком особливої пошани. Чоловік може піднести господині букет, але попередньо його слід розгорнути. Приходячи до дому, прийнято також дарувати невеликі подарунки дітям.

У Японії життя просто насичене різноманітними церемоніями і підпорядковане суворому протоколу, тому необхідно бути дуже ввічливим. Коли ви хочете піднести японцеві невеликий подарунок, то на знак поваги вручайте його двома руками. Це особливо важливо при зустрічі з особою, яка займає високе положення у суспільстві. Перед тим, як увійти до японського будинку, необхідно знімати взуття. Замість рукостискання японці низько вклоняються. Тут не прийнято сидіти, поклавши ногу на ногу: це є ознакою того, що думки і висловлювання співрозмовника вас не цікавлять. Призначивши вам зустріч, японець обов’язково прийде за дві хвилини до вказаного часу.

Звичайна форма вітання в Китаї — легкий уклін. Рукостискання також поширені. Після ділової зустрічі вас напевно запросять до ресторану, де вмовлять спробувати будь-яку екзотичну страву. Якщо ви навіть і не готові до цього, постарайтеся з’їсти хоча б маленький шматочок. Одягу в Китаї не надають великого значення. Костюм з краваткою обов’язковий лише на офіційних прийомах. Якщо ви запрошені в китайський будинок, то приходьте трохи раніше зазначеного часу. Уникайте підносити дорогі подарунки. Подарунок слід приймати обома руками.

Для мусульманських країн характерні загальні правила етикету, зумовлені релігійними віруваннями. П’ять разів на день в мусульманських країнах робота переривається для здійснення молитви (намазу). Прийшовши в будинок до мусульманина, не дивуйтеся, якщо він розцілує вас в обидві щоки – таким є національний звичай. Більше того, ви повинні відповісти тим же і теж вітати господаря поцілунком. Пам’ятайте, що мусульмани не їдять свинину і не вживають алкоголь.

У Пакистані та деяких інших ісламських країнах їдять тільки правою рукою. Ліва вважається настільки нечистою, що якщо нею навіть ненароком торкнутися їжі, то хазяїн тут-таки накаже прибрати страву з їжею зі столу (на посудину з водою це не поширюється). При зустрічі на вулиці мусульмани обмежуються рукостисканням.

В арабських країнах в гостях не можна сідати так, щоб підошви вашого взуття було видно господарю — це вважається непристойним. Чоловік не може торкатися жінки. Якщо ви вип’єте чашку кави і віддасте її господареві, він тут же поповнить її. І так буде до тих пір, поки ви один не вип’єте всю кава з одного кавника. Якщо ж ви не хочете більше пити, то покачайте чашкою з боку в бік або переверніть її догори дном.

Крім спеціальних правил поведінки, в кожній країні існує своя мова жестів.

У Голландії поворот вказівного пальця біля скроні означає, що хтось сказав дотепну фразу. Говорячи про себе, європеєць покаже рукою на груди, а японець — на ніс. Кільце, утворене великим і вказівним пальцями, у США означає, що все йде добре, в Японії — гроші, у Франції — нуль, а в Португалії вважається непристойним.
Італієць висловлює недовіру, постукуючи вказівним пальцем по носі. Цей жест в Голландії означає, що промовець або той, про кого кажуть, перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

В арабських країнах піднятий догори великий палець вважається проявом непристойної поведінки.
Коли француз чи італієць стукають себе пальцем по голові, це означає, що вони вважають якусь ідею дурною. Якщо британець або іспанець стукне себе долонею по лобі – то він покаже оточуючим, що задоволений собою. Тим же самим жестом німець висловить своє крайнє обурення по відношенню до кого-небудь.

Коли француз чимось захоплений, він з’єднує кінчики трьох пальців, підносить їх до губ і, високо піднявши підборіддя, посилає в повітря ніжний поцілунок. Якщо він потирає вказівним пальцем ніс — це означає, що він не довіряє тому, про кого говорять.

Цікаві факти про країни та міста

Цікаві факти про країни та міста

10 Октября 2015
10 Октября 2015

Цікаві факти про країни та міста

 • Найменша країна в світі це Ватикан. Хто б міг подумати, але у Ватикані один з найвищих рівнів злочинності. Він знаходиться приблизно на позначці 85-90% злочинів в рік на кожного жителя. Правда в переважній більшості випадків злочини скоюють туристи і обслуговуючий персонал.
 • Тепер до Антарктиди можна зателефонувати. Міжнародний код цього континенту 672.
 • Всього 3.2 кілометра складає довжина державного кордону Ватикану (по території Італії).
 • Найкращою країною для проживання 4 рази поспіль була названа Канада. До слова сказати, територія Канади більше Китаю, а Китай у свою чергу більше США.
 • У відомому всім ЛасВегасі в казино немає годинників.
 • Всім відомих ляльок Барбі в Італії насправді більше ніж канадців у Канаді.
 • Смертна кара чекає того, хто вбив амурського тигра за законодавством Китаю.
 • Дивно, але жителі США в день з’їдають приблизно 18 гектарів піци.
 • «Земля кроликів» так насправді перекладається «Іспанія» (з фінікійської «і-шпанім» — «берег кроликів»).
 • Екватор проходить через 13 різних країн світу.
 • У Японії для заштовхування людей у вагони метро наймають спеціальних молодиків. Інакше люди просто не встигають протиснутися.
 • Абсолютно у всіх країнах військова честь віддається правою рукою.
 • Переважна більшість Японців вживають рис на сніданок, обід і вечерю.
 • У Франції заборонені продажі дитячих ляльок, які не мають людського обличчя.
 • У Бельгії виробляється більше 400 сортів різного пива.
 • Шанхай і Пекін — це два найбільших міста світу за кількістю населення. А Китай в цілому 3-тя за величиною країна світу.
 • А ось найперший університет у світі був утворений в Індії в місті Такшашіла, сталося це (700 рік до н.е.).
 • Китай населяють 55 народностей, які спілкуються на 206 мовах.
 • Індія, вважається матір’ю таких наук як алгебра і тригонометрія.
 • Ступінь комп’ютерної оснащеності в Ірані вище, ніж у Росії, а працюють за комп’ютерами в основному жінки.
 • В Ірані є спеціальне жіноче таксі.
 • Найбільша одиниця виміру так само з’явилася в Індії, назва її «Калма» це період від створення всесвіту, до його знищення.
 • На сьогоднішній день в Ірані проживають більше мільйона християн.
 • За останні 10 000 років Індія не завойовувала жодної країни.
 • Четвіркою великих винаходів Китаю вважаються «папір», «порох», «компас» і «друкарська машинка».
 • Цікаво, але аж до 1896 Індія вважалася єдиним джерелом алмазів у світі.
 • Індія є 6 за величиною країною у світі і однією з найдавніших (їй приблизно 10 000 років).
 • Всім відома гора Арарат, яка вважається символом Вірменії, насправді знаходиться на території Туреччини з 1921 року.
 • Перше морозиво  було виготовлено в Китаї. Сталося це приблизно 4000 років тому.
 • Давньоіндійська медицина найраніша зі всіх відомих.
 • Китай налічує 3 240 телевізійних каналів і 250 FM каналів.
 • Традиційне китайське вітання в перекладі означає «ви поїли?».
 • Лікування тонкими голками, які вставляються в різні точки на шкірі людини виникло в Китаї більше 500 років тому.
 • Сучасні методи медицини були відомі ще в давньоіндійській медицині, в тому числі і анестезія.
 • Гірська хвороба — це коли в умовах високогір’я спостерігається підвищення кров’яного тиску, паморочиться голова і т.д. А Північний Тянь-Шань — єдине місце на Землі, де такої залежності не спостерігається. У його жителів тиск навіть нижче, ніж у мешканців рівнин.
 • Стародавні ірландці іменували рай «місцем, де велика кількість смаженої свинини».
 • Індуси вважають, що вдома помирати достойній людині не личить. Гідно померти біля річки.
 • Капітан Джеймс Кук був першою людиною, що ступила на всі континенти Землі, крім Антарктиди. Помилкове уявлення про те, що австралійські аборигени з’їли Кука (жартівлива пісня Висоцького «Чому аборигена з’їли Кука» не зовсім співвідноситься з історією). Кук загинув у сутичці з жителями Гавайських островів. Пізніше вони надіслали на корабель кошик з десятьма фунтами м’яса і людську голову без нижньої щелепи. А з’їли вони його чи ні — невідомо.
 • Українці потрапили до Книги рекордів Гіннеса, зробивши найбільший у світі келих для шампанського. Обсяг келиха — 56,25 л.
 • Деякі дослідники вважають, що представлені українським гетьманом Пилипом Орликом «Пакти і Конституції прав і свобод Запорізької Січі» — одна з перших конституцій у світі. Документ був виданий в 1710 році, і упорядковував права та обов’язки громадян і державних діячів. Згідно йому влада поділялася на три гілки
 • Китайська приказка говорить: «Той, хто не може посміхатися, не здатен займатися торгівлею».
 • На даний момент кількість свиней в Україні доходить до 8.3 млн, а до 1991 року їх було понад 19 млн. Прийнято вважати, що українці — головні споживачі свинячого сала. Однак кількість з’їденої свинини за рік середнім українцем не перевищує 18 кг. Для порівняння, середній німець споживає близько 54 кг свинячого м’яса на рік
 • Крутити пальцем біля скроні в Перу та Аргентині значить «я думаю». В інших державах той же жест означає «божевільний».
 • На території України, в селі Межиріччя була виявлена найдавніша карта, вирізана на кістці мамонта, і стародавнє поселення Гомо Сапієнс, виконане з того ж матеріалу. Можливий вік цих історичних цінностей — 15 тисяч років.
 • Національний Оркестр князівства Монако налічує більше осіб, ніж армія Монако.
 • Україна, за власною ініціативою, відмовилася від третього у світі за величиною арсеналу ядерної зброї.
 • Більшість українських слів починаються з літери «п». Найбільш часто вживана буква алфавіту «о». Літери «ф» та «г» використовуються рідше всіх.
 • Найпівнічніше у світі місто з більш ніж мільйонним населення — Санкт-Петербург. А Сінгапур найбільш ближній з таких міст до екватора.
 • Тільки «офіційних» звалищ у близьких околицях Москви — близько 200.
 • Джордж Гершвін написав одну з найвідоміших світових пісень «Summertime» (виконавці Луї Армстронг та Ельза Фіджеральд) після того, як надихнувся українською народною колисковою «Ой ходить сон біля вікон».
 • Українці винайшли літак з найбільшою вантажопідйомністю у світі Ан-255 «Мрія».
 • Перший вітрильний човен побудували в Єгипті.
 • Станція «Арсенальна» Київського метро є найглибшою в світі (105 метрів).
 • В Африці гіпопотами вбивають більше людей, ніж будь-яка інша тварина.
 • У Києві розташований найбільш відвідуваний МакДональдс у світі. Минулого року він обслужив 2.283.389 відвідувачів.
 • В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди 2. 3 мільярда тон або близько 11% від всього світового запасу.
 • Австралія спочатку мала назву Нова Голандія.
 • Пам’ятники відомому українському поету Тарасу Шевченку, встановлені в 1200 місцях по всьому світу.
 • Українці 5-та у світі нація по вживанню алкоголю. Відразу після молдаван, росіян, угорців та чехів.
 • У Канаді знаходиться найдовша вулиця в світі, яка простягається на 1 896 км.
 • Український «Південмаш» (Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічно чисті ракети-носії у світі.
 • Австралія є єдиним континентом, на якому не має активних вулканів.
Незвичайні закони різних країн: смішно й сумно

Незвичайні закони різних країн: смішно й сумно

28 Сентября 2015
28 Сентября 2015

Незвичайні закони різних країн: смішно й сумно

Ті туристи, які постійно подорожують, усі країни світу вже вивчили, напевно, досконало. Вони добре знайомі з традиціями, релігією, кухнею, митними та дорожніми правилами.

Та чи багато туристів добре знають закони тих країн, куди вирушають у подорож? Пропонуємо вам перевірити себе й зрозуміти, чи відомі вам закони різних країн.

Але закони не зовсім звичайні…

Закони про братів наших менших

Нова Зеландія

У місті Лонгберні всіх котів зобов’язали виходити з дому лише за наявності на шиї трьох дзвіночків. Причина запровадження цього закону проста: коти часто нападають на беззахисних птахів. І щоб контролювати котячі інстинкти, господарі на абсолютно законних підставах вдягають їм на шию дзвіночки.

Австралія

Таксистам у цій країні закон наказує постійно возити в багажнику трохи сіна. Напевно, на австралійських вулицях багато коней?

Такий закон був ухвалений ще років сто тому, але, зважаючи на все, ніхто не подбав про його скасування.

США

Жителям Бостона не пощастило. Їм закон дозволяє мати лише три собаки максимум.
А якщо ви подорожуєте штатом Огайо, то зверніть увагу на такий закон: тут щонеділі заборонено ловити китів. Та чи означає це, що в інші дні їх можна ловити, скільки заманеться?

У штаті Нью-Джерсі є місто Мелвілл. Відвідайте заради цікавості місцевий зоопарк. Ви й на тварин подивитеся, і про закон незвичайний дізнаєтеся. А йдеться у ньому про те, що тваринам заборонено пропонувати сигарети й алкогольні напої!

Можна подумати, тварини когось про це просять. Хоча, раз є закон — значить, був прецедент?
Та найгірша ситуація на Алясці. Тут закон суворо забороняє будити ведмедів для того, щоб їх сфотографувати.

Цікаво, а чи ж багато було сміливців, які вчинили замах на ведмежий сон?

Закони, що стосуються дітей

Великобританія

Якщо ви подорожуєте Англією з дитиною до 10 років, то майте на увазі, що місцевий закон категоричний: дітям цього віку забороняється дивитися на оголені манекени.

“Гей, малий! А ну, не витріщайся!”

А ще в цій країні дітям не можна усміхатися, коли їх фотографують на паспорт. Бідолашні британські діти… Щось закон до них аж занадто суворий.

Канада

У канадському місті Калгарі дітлахам закон і поготів не дозволяє гратися. Та не лякайтеся, нічого страшного, просто заборонено кидатися сніжками й запалювати феєрверки без спеціального на те дозволу.

Закони для чоловіків і жінок

Коханню, можливо, і всі віки підвладні. Та от закони деяких країн жодним чином не хочуть зважати на це високе почуття, та й на проблеми між статями загалом.

Франція

У цій країні закон суворо забороняє цілуватися людям на залізничних шляхах. Що ж, досить зрозуміло. Лише б не створювалася аварійна ситуація.

Саудівська Аравія

Ця країна є найсуворішою серед усіх країн Перської затоки. Наприклад, тут жінкам заборонено керувати автомобілем.

Що ж стосується чоловіків, то закон «подбав» і про них. Усім чоловікам суворо заборонено входити до магазинів, що торгують жіночою білизною. Так, у Саудії жінки сором’язливі, їм не хочеться обговорювати при чоловіках досить делікатні деталі свого туалету.

Закони на дорогах

Багатьом туристам подобається брати авто напрокат і колесити країною самостійно. Та й тут є низка законів, які також слід знати.

Лондон

Якщо в британській столиці ви кликатимете таксі вигуком «Таксі!», то заплатите штраф приблизно $100. Такий закон, будьте стриманішими.

Австралія

А в цій країні є чинним, на наш погляд, досить правильний закон, що забороняє водіям залишати на вулицях своє авто з ключами всередині. А раптом є неуважні автовласники?

Данія

У цій північній країні закон наказує всім автомобілям їздити лише з увімкненими фарами. Навіщо, запитаєте ви? А для того, щоб можна було легко відрізнити машину, що рухається, від припаркованої.

Також данці зобов’язані, перед тим як завести авто, неодмінно перевірити, чи справними є фари, а також переконатися, що під машиною немає дітей!

Південна Корея

А от і найвеселіший закон.

У цій країні всі поліцейські, які працюють на дорогах, щодня повинні детально звітувати керівництву про отримані за день хабарі!

Напевно, саме такого закону дуже не вистачає Україні.

Закрыть

Реєстрація
Логін (мін. 3 символи):*
Пароль:*
Підтвердження пароля:*
Електронна адреса (e-mail):*
Ім’я:*
По батькові:
Прізвище:*

На вказану у формі електронну адресу буде надіслано запит на підтвердження реєстрації

*Поля обов’язкові для заповнення

Закрыть

Аsk a question

Ваше имя*

Ваш E-mail*

Телефон

Сообщение*

Ошибка при заполнении!

Закрыть